En son hangi başarınızı kutladınız?

Başarı 22 Tem 2016

veya en son ne zaman bir şey başardığınızı farkettiniz?

Hayat çok hızlı akıp giderken, gündem şimşek hızıyla değişirken kendimizi, kendi hayatımızın içinde bile kaybediyoruz. Hayatlarımızın ne kadar kısa ve anlamsız olduğunu farketmiyoruz. Bir şeyi gerçekten başardığımızda gerçekten kutluyor muyuz peki?

Son zamanlarda geriye dönüp baktığımda şunu farkettim; ne yaptıysam, ne başardıysam hep daha fazlasını istemişim. Başardığım şeyleri de adam gibi kutlamamışım bile. Kutlamak derken burda proje sonu çıkılan yemeklerden, arkadaşlarla akşam dışarı çıkmaktan, parti yapmaktan falan bahsetmiyorum. Şöyle bir arkama yaslanıp başardığım şeyin farkına varmayalı uzun zaman olmuş. Ne üniversiteyi kazandığımı kutlamışım ne bitirdiğimi. Ne yeni işimi kutlamışım ne yeni hayatımı.

Şimdi bir şeyi başardığım zaman keyfini çıkarmayı keşfediyorum. Kendime ödüller koyuyorum. Gerçekten, ödüller! Azimle çalışıp, istediğim şeyi yapmak için her şeyimi verdikten sonra eğer ki sonuca ulaşıyorsam oturup plan yapmaya başlıyorum. Bir seyahat planı, bir hobi, yeni bir kitap, hiç bilmediğim bir yemek denemesi veya bir yardım etkinliğine katılmak yani artık o an beni ne mutlu ederse. Bundan sonra da böyle olması için elimden geleni yapacağım.

Size başlıkta sorduğum ise hala geçerli. Bir düşünün en son ne zaman?

Şimdi müsadenizle arkama yaslanıp elimde ayranımla müzik eşliğinde yeni işimi kutlamak istiyorum.

Etiketler

Candost Dağdeviren

Merakını, kendisini boğmadan nasıl bastıracağını öğrenmeye çalışan kitaplara, müziğe ve doğaya düşkün yazılım mühendisi.

Great! You've successfully subscribed.
Great! Next, complete checkout for full access.
Welcome back! You've successfully signed in.
Success! Your account is fully activated, you now have access to all content.